Dlaczego my (2)

Kiedy przekroczysz próg naszego przedszkola, będziesz wiedzieć, że Twoje dziecko rozpoczyna kolejny etap swojego życia, że właśnie wkracza w świat nowych doświadczeń, kontaktów społecznych i dynamicznej stymulacji rozwojowej.

Wchodząc, zobaczysz pełne radości i miłości osoby, które całe swoje życie zawodowe oddały wychowaniu najmłodszych.Wesołe Sowy także tworzyły i tworzą nasze własne dzieci i to one inspirowały nas do poszukiwania nowych rozwiązań oraz metod pracy, co pokrywało się z wizją małego kameralnego miejsca w którym panuje spokój, bezpieczeństwo i radosna atmosfera. Oferta edukacyjna służy ogólnemu rozwojowi fizycznemu, intelektualnemu, motorycznemu naszych pociech. Przepełniona jest przygodą i nabywaniu doświadczeń.Atutem jest położenie w przepięknej okolicy blisko, zalewu i lasu, co sprzyja uwielbianymi przez dzieci spacerom o każdej porze roku, obserwacji przyrody i osobistego przeżywania otaczającego świata fauny i flory. Mieszczący się za budynkiem ogromny plac zabaw, pozwala na uruchamianie najgłębszych pokładów wyobraźni. Małe grupy pozwalają na bezpośredni ciepły i kontakt- nauczyciel dziecko.Najmłodsze dzieci poprzez zabawę z nauczycielem przeżywają pierwsze kontakty społeczne, dumne ze swoich osiągnięć, uczą się samoobsługi oraz zgodnego przebywania w grupie przedszkolnej. Dynamiczny rozwój uczuć oraz emocji jest dostrzegany przez nauczyciela i który kroczy obok dziecka, czuwając nad bezpieczeństwem prawidłowego rozwoju emocjonalnego. Potężna dawka przytulasów, podążanie za emocjami dziecka, sprawiają, że czują się akceptowane, swobodne, kochane i zachęcane do działań twórczych. Ciekawe treści dydaktyczne, poznawanie świata poprzez własne doświadczenia, swoboda działań i wypowiedzi, kształtuje w przedszkolakach poczucie własnej wartości i uczy przeżywania otaczającego świata w sposób indywidualny. Dostrzegamy talenty Państwa dzieci i staramy się postawić ich na odpowiednich torach rozwojowych.

Taniec, śpiew, świeże powietrze, warsztaty tematyczne, sprawiają, że nawet 8 godziny pobyt nie pozwala na nudę.

UśMiech Twojego dziecka jest naszym priorytetem

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego / Dyrektor.

mgr
Anna Domagała

 

Obecnie wychowawca grupy 5-6 latków. Bycie nauczycielem to powołanie. Jeżeli
staje się to spełnieniem marzeń zawodowych, pozwala na codzienną radość z pracy, to można mówić o wielkim szczęściu. Teatrzyki, czy uroczyste występy nigdy nie są takie same, a scenariusze do zajęć tworzone są z wykorzystaniem wielu metod aktywizujących. Poczucie humoru i miłość do dzieci,
sprawiają, że w jej otoczeniu jest swobodnie, bezpiecznie, radośnie i twórcze.
Wyprawy na księżyc, szukanie skarbów, czy odwiedziny w ,,zaczarowanym lesie’’, są tożsame spacerom. Czasami można spotkać wrak pirackiego statku, zaczarowaną żabę. Zna wszystkie krasnoludki, wiele pięknych baśni. Tańczy, śpiewa i czasami długo nie śpi ,bo głowę ma pełną pomysłów. Współpracuje z nauczycielami wychowania przedszkolnego z całej Polski.


Motywuje dzieci do działania, chwali, jest oparciem i przewodnikiem.

 

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Wychowawca grupy 3-4 latków.

mgr Beata Wąchała

Nauczyciel o gołębim sercu. Naczelny plastyk przedszkola! Kocha kredki, farbki i dzieci. Osoba doświadczona w pracy z najmłodszymi, podążająca za ich potrzebami, indywidualnym procesem rozwojowym i zainteresowaniami. Kochana przez wszystkich, cierpliwa, miła i dobra. Tryska pomysłami i angażuje się w wiele projektów edukacyjnych. Miłośnik literatury dziecięcej.

 

Organizator wydarzeń kulturalnych w naszym przedszkolu. Teatrzyki, wycieczki, występy sceniczne w MDK, warsztaty tematyczne i zapraszanie ciekawych osób, to ulubione zajęcia pani Beatki.

Projekt bez nazwy (21)