p

Kiedy przekroczysz próg naszego przedszkola, będziesz wiedzieć, że Twoje dziecko rozpoczyna kolejny etap swojego życia, że właśnie wkracza w świat nowych doświadczeń, kontaktów społecznych i dynamicznej stymulacji rozwojowej.

Wchodząc, zobaczysz pełne radości i miłości osoby, które całe swoje życie zawodowe oddały wychowaniu najmłodszych.

Wesołe Sowy także tworzyły i tworzą nasze własne dzieci i to one inspirowały nas do poszukiwania nowych rozwiązań oraz metod pracy, co pokrywało się z wizją małego kameralnego miejsca w którym panuje spokój, bezpieczeństwo i radosna atmosfera.

Oferta edukacyjna służy ogólnemu rozwojowi fizycznemu, intelektualnemu, motorycznemu naszych pociech. Przepełniona jest przygodą i nabywaniu doświadczeń.

Atutem jest położenie w przepięknej okolicy blisko, zalewu i lasu, co sprzyja uwielbianymi przez dzieci spacerom o każdej porze roku, obserwacji przyrody i osobistego przeżywania otaczającego świata fauny i flory. Mieszczący się za budynkiem ogromny plac zabaw, pozwala na uruchamianie najgłębszych pokładów wyobraźni. Małe grupy pozwalają na bezpośredni ciepły i kontakt- nauczyciel dziecko.

Najmłodsze dzieci poprzez zabawę z nauczycielem przeżywają pierwsze kontakty społeczne, dumne ze swoich osiągnięć, uczą się samoobsługi oraz zgodnego przebywania w grupie przedszkolnej. Dynamiczny rozwój uczuć oraz emocji jest dostrzegany przez nauczyciela i który kroczy obok dziecka, czuwając nad bezpieczeństwem prawidłowego rozwoju emocjonalnego.

Potężna dawka przytulasów, podążanie za emocjami dziecka, sprawiają, że czują się akceptowane, swobodne, kochane i zachęcane do działań twórczych. Ciekawe treści dydaktyczne, poznawanie świata poprzez własne doświadczenia, swoboda działań i wypowiedzi, kształtuje w przedszkolakach poczucie własnej wartości i uczy przeżywania otaczającego świata w sposób indywidualny. Dostrzegamy talenty Państwa dzieci i staramy się postawić ich na odpowiednich torach rozwojowych.

Taniec, śpiew, świeże powietrze, warsztaty tematyczne, sprawiają, że nawet 8 godziny pobyt nie pozwala na nudę.

Dzieci 6 letnie są doskonale przygotowane do podjęcia nauki w szkole.

PRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI!

Jaki wpływ ma sport na rozwój dziecka?

Zajęcia ruchowe mają podstawowe znaczenie dla rozwoju fizycznego i umysłowego dzieci. Niezależnie od rodzaju zajęć – czy to jest gimnastyka, rytmika czy wspólny spacer – zawsze w trakcie takich zajęć kształtowana jest świadomość własnego ciała. Dzieci uświadamiają sobie kierunki poruszania w przestrzeni i uczą się porozumiewać ze sobą. Gry i zabawy ruchowe stanowią jedną z najciekawszych form zajęć dla dzieci. Stanowią jeden z najbardziej uniwersalnych środków wychowania fizycznego oddziaływających nie tylko na fizyczną, ale i psychiczną oraz umysłową sferę osobowości dziecka. Wszechstronnie wpływają na rozwój dzieci przyczyniając się do podnoszenia ogólnej wydolności i sprawności fizycznej. Zabawy wykorzystywane podczas zajęć sportowych dzięki swej różnorodności angażują wszystkie partie mięśniowe przedszkolaka. Pozytywnie wpływają na charakter dzieci. Kształtują takie cechy jak: zdyscyplinowanie, odpowiedzialność, opanowanie, podejmowanie inicjatywy i wiele innych. Ćwiczenia i zabawy ruchowe wprowadzają nasze przedszkolaki w radosny nastrój i dobre samopoczucie, polepszają stan zdrowia, wyrabiają umiejętność zespołowego współdziałania i funkcjonowania w grupie.

Zajęcia sportowe z Trenerem Michałem, to rzeczowo i starannie dobrane metody, środki oraz ćwiczenia ukierunkowane na harmonijny rozwój dziecka. Zapewniamy dzieciom swobodną aktywność ruchową oraz zorganizowane zabawy i zawody sportowe z wykorzystaniem atrakcyjnych przyborów gimnastycznych i pięknie wyposażonej sali. Ponadto dzieci codziennie wykonują zestaw ćwiczeń w ramach gimnastyki ogólnorozwojowej. Zajęcia te stanowią doskonałe uzupełnienie pozostałych aktywności fizycznych, którym oddają się przedszkolaki.

Kim jest trener Michał?  

W ramach porannych zajęć gimnastyki nasi nauczyciele wykorzystują elementy „Metody Ruchu Rozwijającego” Weroniki Sherborne. Wdrażamy nawyki i przyzwyczajenia higieniczno-zdrowotne, a także propagujemy zdrowy styl życia. Podczas realizowania zajęć wychowania fizycznego wprowadzamy zasadę fair play, dzieci dowiadują się jak stosować ją podczas zajęć, jak rywalizować, współzawodniczyć i współdziałać zgodnie z jej założeniami.

 

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Wychowawca grupy 3-4 latków.

mgr Beata Wąchała

Nauczyciel o gołębim sercu. Naczelny plastyk przedszkola! Kocha kredki, farbki i dzieci.
Osoba doświadczona w pracy z najmłodszymi, podążająca za ich potrzebami, indywidualnym procesem rozwojowym i zainteresowaniami. Kochana przez wszystkich, cierpliwa, miła i dobra. 
Tryska pomysłami i angażuje się w wiele projektów edukacyjnych. Miłośnik literatury dziecięcej.
Organizator wydarzeń kulturalnych w naszym przedszkolu. Teatrzyki, wycieczki, występy sceniczne w MDK, warsztaty tematyczne i zapraszanie ciekawych osób, to ulubione zajęcia pani Beatki.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego / Dyrektor.

mgr Anna Domagała

Obecnie wychowawca grupy 5-6 latków.
Bycie nauczycielem to powołanie. Jeżeli staje się to spełnieniem marzeń zawodowych, pozwala na codzienną radość z pracy, to można mówić o wielkim szczęściu. 
Teatrzyki, czy uroczyste występy nigdy nie są takie same, a scenariusze do zajęć tworzone są z wykorzystaniem wielu metod aktywizujących. 
Poczucie humoru i miłość do dzieci, sprawiają, że w jej otoczeniu jest swobodnie, bezpiecznie, radośnie i twórcze. 
Wyprawy na księżyc, szukanie skarbów, czy odwiedziny w ,,zaczarowanym lesie’’, są tożsame spacerom. Czasami można spotkać wrak pirackiego statku, zaczarowaną żabę. Zna wszystkie krasnoludki, wiele pięknych baśni. Tańczy, śpiewa i czasami długo nie śpi ,bo głowę ma pełną pomysłów. Współpracuje z nauczycielami wychowania przedszkolnego z całej Polski.
Motywuje dzieci do działania, chwali, jest oparciem i przewodnikiem.

Zespół Animo!

To duet wyjątkowych osób.
Pani Joanna i pani Aleksandra, są znane nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Dyplomowane instruktorki Zumby i zajęć animacyjnych dla dzieci.
Całkowicie pochłonięte tańcem i wpływem na rozwój dzieci.
Organizatorki warsztatów eksperymentalnych. Ich zajęcia wprawiają dzieci w zachwyt. Zawsze witane z ogromną radością i ekscytacją. Uczą dzieci do pracy zespołowej, jednocześnie rozwijając koordynację –wzrokowo ruchową, kreatywność, dyscyplinę oraz pamięć!

mgr Anna Napiórkowska

Zajęcia organizuje z niezwykłą precyzją i radością. Przygotowane zabawy ruchowe, piosenki, pokazywanki, czy dialog, wprowadzają dzieci w nowy świat. Język angielski przyswajany jest w sposób naturalny, podczas tożsamej w tym wieku potrzebie zabawy. Zajęcia prowadzone są 2x w tygodniu.

Pani Anna od kilku lat prowadzi bardzo lubianą przez dzieci szkółkę języka angielskiego ,,Club Kids’’.